ADA UZAKTAN EĞİTİM

Uzaktan Eğitim Nedir ?

Günümüz çağında tüm alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da oldukça sofistike yöntemler, eğlenceli oyun temaları ile eğitim internette yerini bulmuştur.
Uzaktan eğitim ise bu teknolojinin tüm imkanlarını kullanan öğretmenlerin bu bilgileri özümseyerek ,öğrenciye teknolojik aletler aracılığı ile en iyi şekilde aktarabilmesidir.

Uzaktan Eğitimin Avantajları Nelerdir ?

En büyük avantajı internetin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanabilmektir. Hem öğretmende hem öğrencide teknolojik araç olduğu için öğretmenlerin tüm öğrencilerin yaptıklarını görebilmesi anında geri dönüt verebilmesi karşılıklı iletişimin gücü en fazla olan yöntemdir. Aynı zamanda eğlenceli yöntemlerle öğrencinin keyif alarak eğitimine de aracılık eder. Maliyet olarak da çok daha uygun fiyatlarda olduğu gibi öğrencinin de dersleri evde rahat bir şekilde dinleyebilme imkânını sağlar.

Uzaktan Eğitimi Nasıl Veriyoruz ?

3 yöntemle uzaktan eğitimi başarılı şekilde gerçekleştiriyoruz ;
1. Uzaktan canlı derslerle öğrencilerin konuyu en iyi şekilde anlaması ve istedikleri soruyu sorabilmesini sağlıyoruz.
2. Site ve uygulamalarımızda konu anlatımı , pratik yapma , testler, bilişsel gelişim gibi dosyalarla öğrencilerin hem konu tekrarı yapmasını hem de pratik yaparak konuyu daha iyi anlamasını sağlıyoruz
3.Günlük her an sorularını soracakları gruplarla öğrencilerin tüm sorularını çözüyoruz. Ayrıca aylık deneme çözümleri ile öğrencileri en iyi seviyeye getiriyoruz.

Uzaktan Eğitimde Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Uzaktan Eğitimde göz temasını sağlayıp iletişim seviyesini arttırmayı amaçladığımızdan kameralar açık şekilde eğitim yapıyoruz. Aynı zamanda teknolojik aletlerde öğrencilerin sorun yaşanmamasına dikkat etmesini istiyoruz. Bu gibi teknik detaylar dışında çok faydalı şekilde eğitimimize devam ediyoruz.